Jaka jest wydajność butelki Dafi
Jaka jest wydajność butelki Dafi?
23 marca, 2021
Czyli filtr wody musi być zanurzony w wodzie
Czyli filtr wody musi być zanurzony w wodzie?
23 marca, 2021
Pokaż wszystkie

Jakie składniki zawiera filtr Dafi?

Jakie składniki zawiera filtr Dafi

Odkręcając wodę z kranu, po czym nalewając ją do filtrującego dzbanka Dafi, nie skupiamy się zbytnio nad tym, co może powodować, że woda w moment jest czysta i nadaje się do picia. Czasami zastanawiamy się nad niektórymi kwestiami, a także pytaniami, na które chcielibyśmy znać odpowiedź, aby móc pozbyć się wszelkich wątpliwości. Woda jest podstawą długiego i zdrowego życia – trzeba jednak zaznaczyć, że nie zawsze mamy pewność, czy spożywamy odpowiednią wodę. Warto zadać sobie pytanie – jakiego wyboru dokonać? Woda z kranu, butelkowa czy może filtrowana? Warto podjąć odpowiednią decyzję.

Należy zwrócić uwagę, że woda z kranu w obecnym czasie jest w miarę dobrze uzdatniania przez wodociągi, które mają nowoczesne urządzenia. Jednak niezależnie od tego, składa się ona z tak zwanych zanieczyszczeń wtórnych, które pochodzą często z wielokilometrowych instalacji, które doprowadzają wodę do domów. Ponadto celem, który ma zapewnić odpowiednią jakość wody, jest uzdatnianie jej chlorem. Innym problemem, który wiąże się z wodą z kranu, którym martwi się wiele osób, jest tak zwany kamień kotłowy, który staje się następstwem twardości wody. Żeby to powstrzymać, trzeba skorzystać z filtrów dzbanowych, celem uzdatniania wody z kranu przed wypiciem jej.

Co zawiera wkład filtrujący?

Wkład filtrujący posiada w sobie mieszankę składników, których bezpieczeństwo, a także skuteczność udowodniły różne badania naukowe i laboratoryjne. Głównym najważniejszym składnikiem jest węgiel aktywny. Podczas procesu filtracji woda, która płynie przez złoże filtracyjne zostaje pozbawiona chloru oraz poszczególnych pestycydów i związków organicznych. Innym równie ważnym składnikiem jest żywica jonowymienna. Jej zadaniem jest pozbycie się z wody między innymi ciężkich metali – miedzi lub ołowiu. Warto także wspomnieć, że żywica jonowymienna zmiękcza wodę tak, by podczas gotowania nie osadzał się kamień kotłowy.

Wyjątkowa technologia, która została zastosowana w dzbankach filtrujących Dafi, daje nam możliwość uzyskania wody o wysokiej jakości. Dobierając właściwie złoża filtracyjne, jest możliwość wydobycia nadzwyczajnych walorów smakowych z wody. Warto podkreślać, że przefiltrowanej wody można używać nie tylko do picia, ale również do parzenia kawy czy herbaty i przyrządzania posiłków.