Jakie składniki zawiera filtr Dafi
Jakie składniki zawiera filtr Dafi?
23 marca, 2021
Co zrobić, gdy woda nie przepływa przez filtr
Co zrobić, gdy woda nie przepływa przez filtr?
23 marca, 2021
Pokaż wszystkie

Czyli filtr wody musi być zanurzony w wodzie?

Czyli filtr wody musi być zanurzony w wodzie

Posiadanie stale świeżej i czystej wody powinno być naszą codziennością. Regularne picie wody w dużej ilości jest niezwykle ważne dla naszego organizmu. Wobec tego, dobrym pomysłem będzie zainwestować w praktyczne urządzenie do filtrowania wody – na przykład dzbanki filtrujące Dafi. Pozwoli nam to spożywać wodę z kranu, kiedy tylko chcemy. Jak zatem działają filtry? Czy powinny być cały czas zanurzone w wodzie?

Dlaczego filtr do wody musi być zanurzony?

  • Pokrywa filtra odnajduje zanieczyszczenia mechaniczne. W odpowiedni sposób zaprojektowana, gwarantuje prawidłową cyrkulację wody poddanej filtracji
  • Filtrująca siatka hamuje zawiesinę lub osad – tłuszcz czy rdzę, które znajdują się w wodzie.

    · Jonowymienna żywica pozbywa się z wody niektórych metali ciężkich, umożliwia odnaleźć związki, które odpowiedzialne są za kamień kotłowy. W ten sposób dostajemy zmiękczoną wodę, a w naszej herbacie niema smętnego osadu.

  • Aktywny węgiel pozwala zredukować chlor, a także związki organiczne, które umiejscowione są w wodzie z kranu. Pozbywa się z niej przykrego zapachu, ale również poprawia smak.

    Jak prawidłowo używać filtra?

Jeśli naprawdę chcemy pić świeżą oraz czystą wodę, to wielkie znaczenie będzie miało, czy odpowiednio używamy filtra. Posiadając w swojej kuchni dzbanki od producenta Dafi możemy być spokojni, ponieważ do nich pasują wszelkie uniwersalne filtry. Zaleca się jednak, by dzbanki i filtry wybierać od tego samego producenta. Zanim jednak pierwszy raz użyjemy tych produktów, najlepiej wcześniej zapoznać się z instrukcją na opakowaniu. Należy pamiętać, by regularnie wymieniać filtr, jego żywotność trwa zazwyczaj cztery tygodnie. Producent zaleca trzymanie zanurzonego filtra cały czas w wodzie. Zatem należy używać go w ten sposób, żeby mieć go zawsze napełnionego do określonego poziomu. Jeśli zdarzy się nam o tym zapomnieć raz czy dwa, nie powinno się nic stać, jednak dla żywotności filtra lepiej tego przestrzegać.

Filtrowanie wody z kranu jest bardzo ekonomiczne oraz przyjazne dla środowiska naturalnego. Wszyscy, którzy dbają o własne zdrowie oraz swojej rodziny, powinni zastanowić się nad kupnem dzbanka filtrującego.