Czyli filtr wody musi być zanurzony w wodzie
Czyli filtr wody musi być zanurzony w wodzie?
23 marca, 2021
Butelki do filtrowania wody - ranking
Butelki do filtrowania wody – ranking
23 marca, 2021
Pokaż wszystkie

Co zrobić, gdy woda nie przepływa przez filtr?

Co zrobić, gdy woda nie przepływa przez filtr

Picie wody jest bardzo ważną czynnością dla każdego człowieka. Warto więc zadbać o to, by woda, którą codziennie spożywamy była czysta. Wielu producentów stara się sprostać oczekiwaniom, dlatego oferują różnego rodzaju dzbanki do filtrowania wody. Jest w czym wybierać, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Jak one działają i czy warto w nie zainwestować?

Woda nie przepływa przez filtr – jak sobie poradzić?

Czy po zamontowaniu nowego filtra w dzbanku zorientowaliśmy się, że nie przepuszcza wody? A może zauważyliśmy, że prędkość filtracji jest słabsza niż zazwyczaj? Producenci wkładów filtrujących zapewniają, że taka sytuacja może się przytrafić, jednak wina nie leży po stronie produktu. Warto skorzystać z poniższych porad, które pomogą zakończyć problem szczelnego wkładu.

Jeśli poprawnie umieściliśmy wkład filtrujący, a mimo to woda nadal nie chce przepływać, to całkiem możliwe jest, że mieszanka filtrująca ułożyła się w filtrze nie tak jak powinna. Należy zatem wyciągnąć nasz filtr z dzbanka, po czym energicznie nim potrząsnąć i zamontować ponownie. Czasami zdarza się tak, że mieszanka filtrująca znajdująca się w filtrze ulega zapowietrzeniu. Możemy to jednak wyeliminować poprzez wstrząśnięcie naszym filtrem. Nie powinniśmy się więc zamartwiać, kiedy woda nie zechce przepływać przez nasz filtr. Jeśli będziemy postępować zgodnie z zaleceniami producenta, po kilku minutach wszystko powinno zacząć działać poprawnie.

Jak działają dzbanki do filtrowania wody?

Dzbanek filtrujący składa się z dwóch części. Napełniamy go od góry, wtedy woda płynie przez filtr i gromadzi się w dolnej części dzbanka. Nim jednak się przefiltruje, upłynie trochę czasu. Wskaźnik znajdujący się na pokrywie to bardzo przydatna funkcja – powiadamia on nas o tym, czy filtr został mocno zużyty. Należy regularnie je wymieniać – zależy od tego, jak często korzystamy z dzbanka oraz rodzaju kupowanych filtrów. W momencie, gdy woda zostaje przepuszczona przez dzbanek, otrzymamy ją oczyszczoną z chloru czy metali ciężkich. Dzięki temu ma lepszy smak.

Dzbanek filtrujący jest niewielką inwestycją, może ona jednak wiele zmienić w naszej kuchni. Da nam to możliwość zaoszczędzenia na wodzie butelkowej oraz prowadzenia zdrowego trybu życia. Dzięki temu nie przyczynimy się do niszczenia środowiska.