Co zrobić, gdy woda nie przepływa przez filtr
Co zrobić, gdy woda nie przepływa przez filtr?
23 marca, 2021
Pokaż wszystkie

Butelki do filtrowania wody – ranking

Butelki do filtrowania wody - ranking

Latem naszym ratunkiem w upalne dni może okazać się butelka filtrująca. Będziemy mieli możliwość picia codziennie zdrowej i czystej wody. Dzięki temu przestaniemy kupować plastikowe butelki i zadbamy o środowisko. Przedstawiamy top 3 butelek filtrujących. Sprawdź, która będzie najlepszym wyborem.

Miejsce 3. Bobble Infuse – butelka z filtrem Brita

Ta butelka nie tylko filtruje wodę, ale przez to, że jej filtr można wyjąć, daje to możliwość zrobienia wody o smaku owoców lub warzyw. Plastikowa osłona pozwala zatrzymać owoce, by nie utrudniały spożywania wody. Niestety, przez to, że mamy wyciągnięty filtr na rzecz owoców, pozbawia nas to filtracji wody, dlatego lepiej mieć przy sobie dodatkową butelkę z już przefiltrowaną wodą.

Miejsce 2. Brita Fill & Go Vital

Zaletą tej butelki jest na pewno to, że jej wbudowany mechanizm przefiltruje wodę w czasie jej spożywania. W wygodny sposób możemy ją napełnić i schować do torebki nie martwiąc się o przeciekanie. Brita posiada zamknięcie, dzięki któremu wodę możemy ssać. Butelka nie jest elastyczna, ponieważ została wykonana ze sztywnego tworzywa. Wadą dla niektórych może okazać się cena za dzbanek i butelkę, jednak to filtr jest o wiele droższy niż pozostałe części.  Kłopotem może się również okazać użytkowanie butelki, która nie jest zbyt dopasowana do dłoni, zatem mogłaby się nam wyślizgnąć.

Miejsce 1.  Butelka Dafi

Zdecydowanie najlepszym wyborem na podium będzie butelka filtrująca Dafi. Największą popularnością cieszą się produkty właśnie od producenta tej marki. Niska cena będzie tutaj dużą zaletą, bowiem to jedna z najtańszych butelek. Jest lekka i praktyczna. Zaprojektowana z myślą o osobach, które lubią prowadzić zdrowy styl życia oraz często nawadniać swój organizm. Pojemność 0.3 l może okazać się kłopotliwa, jeśli planujemy dłużej zostać poza domem, producent marki ma jednak do zaoferowania dwie inne pojemności, które mogą okazać się korzystniejsze. Wykonana jest z najwyższej jakości plastiku, który pozbawiony jest szkodliwych substancji. Posiada korzystne gabaryty, dzięki czemu można ją schować do torebki i mieć zawsze przy sobie. Ustnik spełnia funkcję korka, dzięki któremu, po zamknięciu butelka jest bardzo szczelna. Dafi posiada wymienny filtr, który zmienia się co miesiąc. Dzięki niemu woda z kranu przestaje mieć nieprzyjemny smak oraz zapach chloru, a ilość minerałów pozostaje niezmienna.